Obálka

Foto

Symbol prosperity?

Snímek vzbuzuje vzpomínky na dobu, kdy v době komunistických dvou a pětiletek byl kouřící komín symbolem na plné obrátky jedoucích továren. Úderníkům, vzorným pracovníkům a nejlepším dojičkám v JZD se dávaly za odměnu obrazy s dominantou kouřícího komína v pozadí.

Píše se rok 2010, obce a města investují obrovské finanční částky do čistíren odpadních vod, mnozí majitelé domů investují do kotelen na vytápění ekologickým palivem, vláda chystá návrh zákona umožňující úřednickou kontrolu na druh používaného paliva v soukromých kotelnách, v případě kouřícího komína hrozí citelné pokuty.

Ministerstvo životního prostředí a jemu podřízené odbory životního prostředí na obecních úřadech s přenesenou působností zaměstnávají tisíce pracovníků, jejichž povinností je kontrolovat dodržování zákona. Jenomže ne nadarmo se říká, že „největší tma bývá pod svícnem.“

A Rakovník je toho příkladem! Jinak by kompetentní odbor reagoval na upozornění občanů, že z komína provozovny Prádelna a čistírna na Zátiší se v pravidelných intervalech valí sloup černého dýmu, který dělá černou clonu nad domy.

Jaromír Tupý, Rakovník

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.