Obálka

Nenechte se napálit!

Dne 27. 11. 2009 se ozval zvonek telefonu pevné linky. Volající chtěl ke sluchátku majitelku telefonní linky, kterou jsme však pro její věk nemohli vyrušovat. Volajícímu to nevadilo a sdělil, že za 15 minut se zastaví zástupce O2, který právě pro stáří majitelky linky zlevní paušální platbu o 100 Kč.

Vzhledem k tomu, že tuto pevnou linku skoro nepoužíváme, jsme přistoupili na jeho návštěvu, která již byla před domem. Slušně vyhlížející muž kolem 30 let se slovenským přízvukem se představil jako zástupce O2. Nechal si předložit poslední platební doklad, po doložení sdělil, že 100 Kč O2 bude slevovat a chtěl doložit OP majitelky linky pro upřesnění věku a tím i možnosti slevy.

Mezi tím vypisoval novou smlouvu na sníženou částku, smlouvu si nechal mnou podepsat a požádal o možnost ofotografování OP majitelky, což jsem nedovolil. Poté se zvedl a odešel, ale i s vyplněnou novou smlouvou. Začal jsme uvažovat o jeho postupu a jednání. Raději jsem si opsal jeho pražskou SPZ na osobním voze černé barvy zn. Volkswagen Polo. Po jeho odjezdu jsem volal na linku O2 do Prahy, kde mi operátor sdělil, že to byl podvodník, o kterých ví, že se pohybují po ČR, a namísto slevy pevné linky si nechají podepsat novou smlouvu na paušál mobilního telefonu. Operátor O2 v Praze mně také řekl, že vedení o těchto podvodech ví, ale nezasahuje proti nim, protože společnost O2 z toho má peníze. Odstoupit od této nové smlouvy je zřejmě těžké, i když za ochotné spolupráce zástupců O2 v Rakovníku již týden zjišťujeme, jak tuto smlouvu zrušit. Mezitím volala již dvakrát slovensky mluvící žena z ústředí O2, co dělat s novou smlouvou ohledně neposkytnutí ofocení OP majitelky linky. Ovšem tato paní nereaguje na naše důrazné připomínky o podvodu se zástěrou slevy pevné linky a zatím nevíme, jak bude O2 postupovat dále. Mezi tím jsem se dozvěděl, že to samé absolvoval další starší občan Rakovníka, kterému zástupci O2 též slíbili slevu platby pevné linky.

Jaromír Olič, Rakovník

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.