Co si myslíte o rozhodnutí nového vedení města Rakovníka nepokračovat ve spolupráci s firmou Scolarest, která pět let provozuje jídelnu pro 1. ZŠ, 2. ZŠ a gymnázium, a místo toho založit novou příspěvkovou organizaci, byť na tom město prodělá více než dva miliony korun ročně?


Přihlášení do diskuze

 

Registrace | Zapomněli jste heslo?


Petr Slanař22.01. 2015 10:18:15
Protože hrachu mám již málo, jen stručně: cyklování, stadion, hřiště apod. nevydělávají. Bohužel. Proto se dotují, jsou potřeba. Jídelna se v nejhorším bude také dotovat. Ale když by něco fungovalo a nemuselo se dotovat, bylo by to lepší. Podnikání se obecně městům nedaří, stejně jako státu. Když by to bez dotací zajišťovala nějaká firma, pod přísnější kontrolou města, jásal bych víc.
Jaromír Tupý17.01. 2015 14:19:01
Ad "vskutku nebude " = prognostik promluvil ,aneb "myšlenka vyjadřuje přání !Ptám se : vydělává fotbalové SK ? Vydělává zimní stadion? Vydělává plavecký bazén? Vydělává akce Cyklování ? Ani jeden a také se dotují a je to dobře. Město musí najít jiné zdroje kde ušetřit anebo kde vydělat !! Školní jídelna to určitě není.
Petr Slanař16.01. 2015 15:52:40
Vskutku nebude. Socialistickou zrůdnost změní na komunistickou, takže už nebude vydělávat ani jedna.
Jaromír Tupý16.01. 2015 09:39:29
Aby nedošlo k omylu a někdo nebyl "osobně uražen" z řad novinářů: autorem označení "zrůdné podnikání"jsem já, ne novináři,ale řekl jsem ho na základě informace z novin.Přestože dané kauze opravdu nerozumím,tak umím číst, nepostrádám logické myšlení a tudíž vím, o čem mluvím..A opravdu věřím, že tuto socialistickou zrůdnost nové vedení města podporovat nebude. A nejsem sám - viz. anketa .
Jaromír Tupý16.01. 2015 09:20:28
Re.Zrůdné podnikání
Zdenku nedělej ze mne pitomce, zatím jím ještě nejsem ! Uráží Tě něco, nad čím jste "drželi patronát" - prodělečný subjekt jste drželi nad vodou tím, že jste ho dotovali ze zisku subjektu, který vydělával.A to je zrůdné podnikání!!To jsem si nevymyslel já, tak to bylo v novinách.A nejsem vševěd jménem Zeman, abych žekl "novináři jsou pitomci a lžou".
Zdeněk Nejdl15.01. 2015 18:46:29
Musím se ohradit proti tvrzení pana Tupýho o „zrůdném podnikání“, to mě osobně uráží. Je jasné, že vůbec neví, o čem mluví. Pod mým vedením město Rakovník uzavřelo koncesní smlouvu na zajištění školního stravování, když jsme místo poskytování příspěvku ve výši cca jeden milion Kč. 1. ZŠ, dostávali ročně cca 800 tisíc Kč za koncesi. Ušetřili jsme tedy cca 1,8 milionu ročně. Město jsem předal bez dluhů s 45 miliony na účtech. Je věcí nového vedení města, jak se dále rozhodne, jak bude jídelnu provozovat. „Zřízením příspěvkové organizace na provoz školní jídelny, kterou teď provozuje společnost Scolarest, chce nové vedení města získat absolutní kontrolu nad stravováním našich dětí. Co se týče nákupu potravin a surovin pro školní jídelnu, toto chce řešit využitím produkce zejména tuzemských dodavatelů a výrobců a to ne jenom od společností patřících pod Agrofert.“ To je z rozhovoru s panam Samašem. Jde přece o naše děti a jejich zdraví, uvádí zase někdo jiný. Není tedy pravda, že bychom popisovanou zrůdnost zavedli a podporovali. K ekonomice provozu školní jídelny 3. ZŠ jsme otevřeli diskuzi. Nebude jednoduché měnit něco, co funguje, a všem nějak vyhovuje. Jen připomenu, že obědy z 3. ZŠ odebírají také klienti DPS a SPŠ.
Sláva Vaic15.01. 2015 12:41:45
Ještě bych chtěl ocenit, že se k vážnému tématu takto pěkně rozjela naše diskuse. Zvlášť se mi líbí úhel pohledu a trefné názory Petra Slanaře. Trochu je zarážející, že se ještě nikdo nepozastavil nad otázkou, jestli tu jde opravdu výlučně o kvalitní obědy pro naše děti...?
Jaromír Tupý15.01. 2015 09:27:00
Slávo - známe se dost dlouho na to, abych mohl zdůraznit, že spolu v zásadě nejsme v rozporu a ani se nerozcházíme v názorech. Také jsem se proto stejně jako Ty podivil nad tak doslova zrůdným "podnikáním" minulého vedení města, kdy doslova pod jeho dohledem dotoval prosperující subjekt subjekt jiný ,který byl ve ztrátě.K té Tvojí poslední větě - jako občan jsme já i Ty přispívali i na platy těch, kteří popisovanou zrůdnost zavedli a podporovali !!To mi vadí !!
Sláva Vaic14.01. 2015 13:11:26
...jen pár slov k mému blábolení a selském kalkulu. Jaromíre, opravdu nejsem tak mdlého rozumu, abych tleskal socialistickému řešení, kdy výdělek z „prosperující“ jídelny má zamáznout díru v té, která hospodaří se ztrátou. Chtěl jsem jen upozornit, že doteď to tak fungovalo a přitom nikomu tohle „socialistické“ řešení nevadilo. Socialistickým řešením na druhou však zavání vehnat do vědomé ztráty i zařízení, které městu peníze vydělává? Opravdu mají na obědy dětí přispívat všichni občané Rakovníka?
Petr Slanař14.01. 2015 06:45:41
A k "podnikání nové jídelny": Jestli si pan starosta myslí, že když bude jídelna muset navíc zajišťovat levné jídlo pro ubytovny, starat se o večírky úřadu (doufám, že si to úředníci platí ze svých kapes!) apod, že se vydělá, tak se plete. Pracovní doba se bude muset prodloužit, budou náklady s rozvozem, ohřevem, výdejem. A je to nekalá konkurence. Pan starosta v jedné větě mluví o těchto plánech a v druhé popírá konkurenci, že je to pro děti, čímž se nekonkuruje. Klasický řečnický úkrok stranou, kdy se použije sice pravdivý argument, ale o něčem jiném, než na co byl tázán.
Pavel Sklenička09.01. 2015 12:06:55
A ještě jednou k panu Kasíkovi. Dále píše: "Pan Sklenička je asi s jídly z polotovarů spokojen, protože pravděpodobně neměl možnost poznat rozdíl mezi takovým "hnusem" a jídlem vařeným z čerstvých surovin! Moje matka i manželka vaří "od základu" a taková kvalitní jídla bych přál i našim školákům!"
Pane Kasíku, ubezpečuji Vás, že i moje manželka vaří skvěle a přes týden chodím na obědy do restaurace Šalanda, kde vaří rakovnický "Pohlreich" Roman Jašek. Přesto mi jídla v jídelně Scolarestu jako hnus nepřipadala. Navíc jsem měl možnost nahlédnout i do skladu. Žádné polotovary tu nenajdete. Jednak by to odporovalo vnitřním předpisům Scolarestu, a navíc jsou drahé. Tuto možnost exkurze mají samozřejmě i členové zastupitelstva. Ale většina z nich tam na rozdíl od celé naší redakce nikdy nebyla, natož aby se zajímali o sklad. Přesto již rozhodli.
Pavel Sklenička09.01. 2015 11:57:41
Rád bych odpověděl panu Kasíkovi. Píše: "A co se týká zavádějících otázek p. Skleničky, kdy již od počátku podsouvá čtenářům Raportu, že bude vývařovna prodělečná, se musím jen smát!"
Pane Kasíku, to, že bude jídelna pod městem prodělečná, nikomu nepodsouvám. Odhaduje to pan starosta Jenšovský. Na otázku Raportu, zda má ekonomickou rozvahu o tom, jak bude nová jídelna hospodařit, říká: "Ekonomická studie se v tuto chvíli dělá velmi špatně, protože neznáme konkrétní čísla Scolarestu. Dá se předpokládat, že při stejném objemu vaření jako 3. ZŠ na tom budou zhruba stejně. Jídelnu 3. ZŠ dotujeme přibližně milionem a půl ročně."
Když si k tomu přidáme 900 tisíc korun, které město získávalo od Scolarestu jako nájemné, vychází celkový hospodářský výsledek této transakace na mínus 2,4 milionu korun.
Jan Kaplet09.01. 2015 11:54:40
Howgh .
Jaromír Tupý09.01. 2015 11:17:25
A je to tady, jako obvykle : když docházejí argumenzy, tak se sahá k osobním urážkám, že pane Kaplet! Připomenu Vám heslo starých Řeků " způsob řeči je obrazem ducha", české přísloví to říká výstižněji " blahoslaveni budiž chudí duchem".Já jenom na závěr dodám : na nízkou úroveň Vaší ubohé argumentace se nesnížím - okopáváte pouze kotníky, protože výš Váš intelekt nedosáhne ! A teď do mne můžete bušit, možná se Vám uleví!!!
Jan Kaplet09.01. 2015 10:07:02
V poslední době stále čtu a poslouchám debaty na téma stravování - Scolarest atd. a mám pocit, že jsem se snad ocitl v blázinci. Pokud je pro stávající vedení města jedna jedinná priorita a to další vyhozené peníze (min. 2 Mio ) za něco co funguje , pak nás potěž pánbůh , protože až tato parta skončí, tak městská pokladna bude snědena na dlouhá léta dopředu a na podstatné věci, důležité pro chod města nebude ani koruna. A pokud se ptáte proč , tak je to jednoduché, co jsme si ( co jste si) zvolil , to tam je. Starosta, místostarosta bez jakéhokoliv vztahu k městu a k jeho opravdovým potŕebám, ostatní z rady pouze papouškují (viz.odpovědi v Raportu) , místostarosta nelegitmně zvolen, neeticky hlasuje sám o sobě atd. atd. A tak nám ještě zbývá odsouhlasit výstavbu velkolepého Aquaparku , zadlužit město kde se dá a dát za pravdu starému dobrému heslu : "Po nás potopa". No a ještě reakce na příspěvek pana Tupého, někdo je individuum někdo je tupý a nic s tím nikdo nenadělá. Život je holt někdy pes.
« Starší příspěvky 1 2 Novější příspěvky »
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.