Na dubnovém zasedání bude rakovnické městské zastupitelstvo rozhodovat o případné změně parkovacího systému na Husově náměstí. Co si o tom myslíte?


Přihlášení do diskuze

 

Registrace | Zapomněli jste heslo?


Jaromír Tupý06.04. 2013 13:25:41
pane Slanař : souhlas!.Nic není dokonalé, všechno se dá zneužít - takže i ty diskutované automaty. Systémová změna práce městské policie bude při jejich instalaci NUTNÁ !! Automaty fungují všude ve světě, jenom v Rakovníku jsou vůči nim neustálé výhrady. Parkujícími auty přeplněná Trojanova ulice je jasným žalobcem toho, co v Rakovníku nefunguje !!! ( Moniko - souhlas!!)Trojanovkou "neprchají" řidiči, parkující na náměstí - museli by se vracet v protisměru ! Do Trojanovky vjíždí a parkuje ten řidič, jehož úmysl je evidentní - neplatit!! Protože mu nehrozí tučná pokuta za přestupek, tak je to pro něho levnější řešení. Radnice ústy svých představitelů fňuká, že instalce automatů bude pro městskou kasu ztrátová, ale v Trojanovce unikají tisíce korun denně na nevybraných pokutách - zaplatily by strážníka navíc. Náměstí je již dneska frekventovaným parkovištěm i přes vychvalované závory. Nechceme ho takové mít ? To vyřeší omezení počtu parkovacích míst ( na příklad instalací značek zákaz stání kolem vnějších chodníků u domů)zpoplatněných u parkovacích automatů a ne závory s budkou !! Možná všechny skutečné i smyšlené , ale v závěru neřešené problémy s parkováním v historickém jádru města vyřeší komunální volby v roce 2014 -zdůrazňuji MOŽNÁ !!! Proč píši možná ? Na jedné radniční židli sedí člověk, který odstranění hnusné a ostudné budky již dvakrát v předvolební rétorice sliboval.
Monika Pokorná06.04. 2013 11:51:47
Nad tématy - rakovnické pěší zóny, nerespektování dopravního značení, kontroly a postihy apod. - jsem po všem mém dlouholetém upozorňování a dokumentování v tisku seděla s panem starostou hodinu v jeho pracovně. V červnu loňského roku. Změnilo se něco?
Petr Slanař06.04. 2013 01:33:06
Automaty by mohly být dobré, ale jestli jejich používání bude městská policie kontrolovat stejně, jako parkování v pěší zóně v Trojanově ulici, kde je prakticky nonstop plno parkujících aut, tak je to úplně na nic. V tom je ta budka dobrá, ti, co nemají žaludek na to, aby neoprávněně odjížděli právě přes Trojanovku prostě museli zaplatit a často je to vedlo k parkování mimo centrum. Jestli budou automaty jen pro ozdobu, tak bude náměstí přecpané dlouhodobě zdarma parkujícími auty a plné projíždějích aut. Uděláme si z náměstí frekventované parkoviště?
Monika Pokorná04.04. 2013 08:48:17
Přátelé, neříkejte, že ještě máte ty nezapomenutelné letité tiskoviny nadšeně hlásající např. "Odstraním budku od gymnázia" stále pro radost vylepeny na zdi oné malé místnůstky? Radím - klidně je už použijte.
Jiří Petrbok29.03. 2013 20:00:33
nejvíc mě mrzí jak z toho čiší jak nás mají naši radní na "háku" - budka bude zjevně prodloužena, v údajném kontaktním místě v bývalé jídelně vzniká jakási kancelář Partners a rakovnický občan jaksi opomenut ve jménu vyšších zájmů či jak to chápat..
Martínková Alena24.03. 2013 14:00:25
Proč nejsou závory a přišerná výběrčí budka v jiných městech? Proč je RA zase v něčem výjimkou? Parkovací automaty fungují všude, tak proč ne u nás? Stačila by kontrola městské policie - jako všude jinde. Doufám, že po volbách se to změní, že ty žáby na praměni co tam sedí teď, zmizí v propadlišti dějin!
Jaromír Tupý17.03. 2013 11:37:36
Ještě jedna (NE)podstatná poznámka ke slovnímu termínu "regulace" : počet parkujících aut na náměstí lze regulovat pouze počtem určených parkovacích míst . Závory tudíž nic neregulují,náměstí je přecpané auty, ale přitom jsou navíc spolu s budkou ostudou města. Parkovací automaty také nic neregulují,protože jejich účinnost je omezena na počet parovacích míst, ale nejsou viditelnou ostudou města.Z tohoto důvodu u mne v současném režimu dopravy na náměstí vyhrávají automaty !!
Jaromír Tupý17.03. 2013 11:06:31
Nový požadavek radnice o prodloužení "životnosti" budky o dalších pět let prozrazuje, že konšelé jsou rozhodnuti : závory a budka zůstanou !! Je to již více než rok, kdy po "veřejném slyšení" v KC na téma "závory ano či ne" dorazilo na radnici 26 písemných návrhů měšťanů Rakovníka.Na tomto shromáždění dal starosta slib, že veřejnost bude s těmito názory občanů seznámena- nestalo se !! Někdo by měl dostat na budku !!Třeba na tom dubnovém zastupitelstvu !!
Monika Pokorná14.03. 2013 14:20:06
Že nemůžu uvěřit článku s názvem "Budka v Zákostelí dalších pět let?"
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.