Parkovací plochy v okolí autobusového nádraží v Rakovníku jsou již nyní nedostačující a s dokončením nového nákupního centra se situace ještě více zkomplikuje. Jak by mělo město Rakovník ve věci postupovat?


Přihlášení do diskuze

 

Registrace | Zapomněli jste heslo?


Honza Koutecký st.16.04. 2015 10:39:38
U nás v Litoměřicích máme taky naděláno. Neohleduplní pejskaři se najdou všude. Co by se přece ohybali pro čivaví bobek :). Nadruhou stranu je to jenom exkrement. Přece nebudeme chtít po policistech, aby pejskařům za tohle dávali kravatu a máčeli jim do hromádky obličeje. Třeba když takového člověka vyfotíte při činu, pak může Raport udělat rubriku hnědých chovatelů. Nebo můžete tím hovínkem otřít kliku od dveří u auta dotyčného chovatele :) Možností jak v rámci zákona vychovávat pejskaře je celá řada. Ikdyž s tou klikou je to krapet na hraně.
Monika Pokorná10.04. 2015 09:55:24
A můžeme volně navázat na článek o psech. Tak pokálené město se vážně hned tak někde nevidí (jak konstatují návštěvníci z jiných českých měst), a lokality určené k volnému pobíhání psů jsou jejich majitelům naprosto ukradené. Když to policisté neregistrují ani na náměstí, co potom můžeme chtít v okrajových čtvrtích. Bát se, měnit směr cesty nebo se dohadovat s bezohlednými machry. Ne každý má vždy u sebe mobil a volat na každého strážníky také není normální. Navíc pochybuji, že by na ně dotyčný chtěl čekat. Když jdeme jako lidstvo tak strašně do háje, musí nastoupit přísnost a zjednání pořádku. (Omlouvám se za odbočení od tématu.)
Petr Slanař08.04. 2015 11:45:26
Spíše by se tedy mělo diskutovat o (ne)činnosti policie, městské i státní. Proč nedokáže důrazně potírat živly. Proč si nevynutí pořádek. Proč stále vše jen řeší domluvou i u recidivistů. Jestliže někdo uráží, mám být přiveden k zodpovědnosti, spravedlivě, ale nekompromisně a důrazně. Místní policie ale neřeší ani zjevné přestupky, včetně dopravních. Jako by měla heslo "Hlavně moc nenaštvat. Nikoho. "
Martin Jugnmann03.04. 2015 14:24:06
Souhlasím s Vámi pane Slanaři, že se jedná o indviduální spor. Naopak s Vámi nesouhlasím, že mám informace pouze zprostředkované. Nicméně je třeba si uvědomit, že všechny velké prů.ery začínají právě spory individuálními. A incident na Úřadě Práce by mohl být obrovským problémem, už třeba pouze proto, že po tomto incidentu chodí nepřizpůsobiví přátelé pana Navrátila (který se mylně domníval, že si podříznutím žíly zajistí finanční dávky, na které jinak zákonný nárok nemá), a urážejí pracovníky ÚP výroky, že jsou rasisti a násilníci, že podřezávají lidem žíly a podobné nesmysly. Pracovnícu ÚP jsou nyní v lepším případě schopni tento diskriminující tlak ustát, v horším případě jsou těsně před nebo již po zhrdoucení. Nebo to snad problém není? Mám za to, že je to velký problém a je třeba jej globálně řešit a to se vší rozhodností. Na liknavost již opravdu není čas ani místo. Jen se nemohu zbavit vtíravého dojmu, že v našem státě (městě) se problémy týkající se nepřizpůsobivých parazitů zkrátka řešit nechtějí a raději se tu stále dokola řeší pitomosti jako jsou závory nebo parkovací místa. Opravdu vděčné téma, ale např. pro mě je zcela irelevantní. Už třeba z toho důvodu, že se to zde probírá snad po padesáté, nebo zkrátka jen pro to, že kapacita místních ploch použitelných pro parkování ani omylem nemůže stačit počtu vozidel, které by zde lidé rádi zaparkovali. To jsou prosté počty. Ze všech možných zpráv napříč médii je jasně patrno, že média raději odvrací pozornost občanů o ožehavých problémů k problémům nicotným. Toto zde je toho jasným důkazem. Co mě hodně mrzí (a nyní budu konkrétní) je fakt, že Raport otiskne na první stránku svých novin blábol nějakého individua, které má na FB profilu fotku s pistolí u hlavy a rozhodně se mi nechce věřit tomu, že si redakce všechny jeho "fakta" ověřovala. Přitom jde o vlemi citlivé téma, kde bych napoak čekal ze strany redakce minimálně zdrženlivost, pokud ne přímo ověření informací. Ale teď už je to fuk, stalo se a můžeme o tom už jenom diskutovat.
Jaromír Tupý24.03. 2015 12:12:06
Pane Kaplete - zřekmě jste se na nedávné zatmění slunce díval bez ochrany a trpíte částečnou slepotou, pokud to není ještě něco horšího. Přečtěte si znova pozorně můj příspěvek ze dne 20.3.2015 a zjistíte, že byl naprosto nekonfliktní a věcný k problému parkování. Vždy se ale najde někdo, kdo bez slušné konverzace nesestaví větu. V této debatě je to p.Koloc a Vy ho uboze papouškujete s přídavkem překrucování významu vět.. Již jednou jsem zde napsal "Když docházejí argumenty, tak se sahá k urážkám"!!Vy jste toho důkazem , tady jste ještě žádný příspěvek bez urážek nevyplodil. A nezatěžujte se starostí o moje zdraví, máte jich dost sám se sebou, aniž to tušíte!Poslední věta mého příspěvku ze dne 23.3.,určená pro p. Koloce, platí i pro Vás !!!
Petr Slanař24.03. 2015 11:11:06
Dovolím si reagovat. Incident na úřadu práce je individuální spor, není důvod, aby o tom veřejně na platformě novin diskutovali ostatní, kteří by o tom pravděpodobně měli informace jen zprostředkované. Pro veřejnost je to zpráva stejně významná, jako bulvární zpravodajství.
Martin Jugnmann24.03. 2015 08:05:08
Dobrý den. Sice zcela mimo tuto diskusi, ale nemohu si pomoci. Byl bych rád, kdyby se tu začalo distutovat o incidentu, který se stal minulý týden na Úřadu Práce.
Díky M. Jungmann
Jan Kaplet23.03. 2015 14:18:45
Pane Koloc, probůh, kdyby se stala ta hrůza a pan Tupý "objevil Ameriku" víte co by nás na těchto stránkách čekalo ? Radši si to ani nepředstavovat :-)) nicméně souhlasím s tím, že s parkováním u autobusového nádraží to je velký problém a někdo (podle mě město, něco zanedbalo). A pane Tupý , co kdo dokázal to nechte na jiných Vám to hodnocení opravdu nepřísluší. Ani tu Ameriku jste neobjevil :-)) Slunce v duši a neberte se tak vážně , škodí to zdraví.
Jaromír Tupý23.03. 2015 13:16:15
Většinou každá veřejná diskuze se zde časem zvrhne na urážky, pokus druhého zesměšnit,ve slovní napadání a pod. V této diskuzi to opět předvedl p.Koloc, který můj nekonfliktní názor na problém parkování označil posměšnou větou, že jsem "objevil Ameriku" a doplnil to předvolební rétorikou jeho strany nebo co to je.Nechtěl jsem se snížit na jeho bídnou úroveň, ale nejsem splachovací, takže se ptám : pane Koloci, co jste mimo dosaženého titulu Mgr.dokázal v životě, ve sportu, nebo i v politice, kde jste po minulých volbách totálně propadl ? Jako bývalý radní jste pouze chtěl rakovnickou společnost obohatit zachováním herních automatů a hazardu.Nic více za Vámi není nikde vidět. Já jsem alespoň objevil Ameriku, vy marně čekáte na to, až Vás objeví svět. Další debatu s Vámi pokládám za ztrátu času.
Miroslav Koloc20.03. 2015 14:57:04
Souhlasím s upozorněním pana Slanaře, pan Tupý " objevuje Ameriku" , nová stavba z pohledu parkování není příčinou úbytku parkovacích míst. K řešení situace - už ve volebních programech většiny subjektů včetně Město pro vás je vybudování parkovacích míst v ulici k vlakovému nádraží s propojením schodištěm se zastávkami s cílem odlehčit nábřeží potoka. Parkoviště u Billy bude sloužit pouze zákazníkům obchodů v jeho okolí, to je v pořádku. V blízkosti je plocha pro parkování za sokolovnou, další místa mohou vzniknout rozšířením parkoviště vedle KC Rakovník.
Petr Slanař20.03. 2015 08:57:55
Musím upozornit na to, že parkoviště u Billy a DM bylo vyhrazené pouze pro zákazníky, tuším na 1 hodinu již dříve. Kdo tam parkoval, ač nebyl zákazník, jen se typicky čecháčkovsky vyčuraně choval. I nevynucovaná pravidla se musí v civilizované společnosti dodržovat. Ale v Čechách je málo morálky a cti.
Jaromír Tupý20.03. 2015 08:05:17
Ano - souhlasím, třeba náměstí je pro mne jako řidiče tabu. Jenomže v diskutované lokalitě kolem autobusového nádraží i jinde vRakovníku neparkují pouze ti nakupující, ale také a hlavně ti, kteří každodenně dojíždějí autobusem nebo vlakem za prací mimo Rakovník a těm touto novou stavbou vznikne další problém s místem na celodenní zaparkování auta.Výhledově lze očekávat, že majitel pozemku současného parkoviště z důvodu odlivu zákazníků ,způsobeném nemožností zaparkovat,parkoviště vyhradí pouze pro svoje zákazníky a pak nastane v okolí totální dopravní kolaps.Městu již v této době vzniká povinnost tuto situaci do budoucna řešit.
Pavel Růžička18.03. 2015 19:57:23
A co konečně jít na nějaký menší nákup pěšky a nevozit se autem?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.