Zastupitelstvo města Rakovníka se po delší době opět zabývá parkovacím režimem na Husově náměstí a připravuje jeho modernizaci. Výběrčí budka by měla být odstraněna a na její místo instalovány dvě automatické závory. Na náměstí tak přibudou tři platební terminály, u nichž řidiči budou moci zaplatit za parkování před výjezdem z náměstí a „proplaceným“ lístkem zvednout závoru na výjezdu. Co si o chystané změně, která město vyjde na 3 miliony korun, myslíte?

Přihlášení do diskuze

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Petr Slanař17.06. 2016 12:19:00
Musím reagovat na pana soudruha Kubínka. Zdánlivě bohulibý nápad, ale: 1) Na tak velké náměstí, jako je Husovo a k tomu samozřejmě i nám. J. Žižky a i na část Vysoké a ev. i Trojanovy ulice by bylo potřeba, aby tam v jednom okamžiku vybíralo min 15 lidí. Není možné tam nechat pár lidí, kdy budou muset řidiči čekat déle než u nynější budky, než se na ně dostane. Takže při placené době dejme tomu 12 hodin denně práce na směny, to je takových 30 zaměstnanců, bude-li se platit i o víkendech, tak cca 40. To je tedy více, než je uváděno.
2) lidé se zdravotním postižením - kde jich seženete tolik s takovým postižením, aby vydrželi několik hodin chodit po náměstí a zvládli se přít s řidiči?
3) Jako vždy, když jsou výběrčí - cesta pro korupci a úniky. Příklad? "Mám platit 200, když Vám dám stovku, zahodíte lístek a nebyl jsem tu, jo?"
4) Nejsme občani jen města, ale i státu, takže jestli je bude platit úřad práce nebo město, stejně nám to pak stát vezme z kapsy.
5) Z náměstí se stane průjezdní zóna, jednou projedu a vysadím, a zase za chvíli vjedu a naberu.
Mně nejspravedlivější přijde závora, která donutí platit každého, nebo parkovací automaty (to ovšem neřeší riziko zvětšení průjezdů), ovšem četné, které se musí důsledně kontrolovat.
Pavel Růžička06.06. 2016 09:38:48
Podle mého by bylo nejlepší, kdyby budka a závory zmizely a byly by nahrazeny parkovacími hodinami na náměstí. A toto by bylo kontrolováno nezaměstnanými či důchodci (dejme tomu dva na celé náměstí).
Honza Koutecký st.27.05. 2016 07:30:31
Takhle s odstupem 6 let, co jsem se z Rakovníka odstěhoval je tohle téma stále velmi úsměvné. Skoro mě jímá pokušení založit petici za zachování té výběrčí budky u kostela i v případě instalace parkovacích automatů. Dyť už tam nějakou dobu stojí a je to určitým způsobem zajímavý orientační bod :). Slyšel jsem, že řada turistů se u ní fotí. Studenti gymnázia za ní chodí tajně kouřit a KC by tam mohlo zřídit externí prodej vstupenek :))
Petr Slanař16.05. 2016 13:24:53
Stejně jako u řešení pana Lodera je největší problém v nedostatečném počtu platebních automatů. Jen 3 na tak dlouhé náměstí?! Takže zaparkuji a půjdu 200 metrů k automatu? Jiná řešení bez závor skončí při morálce Čechů tím, že polovina řidičů nezaplatí.
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena

Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.