Zastupitelstvo města Rakovníka jmenovalo komisi pro vyřešení parkování v centru města. Její členové prosazují čtyři možnosti (viz anketa). Kterou z nich byste preferovali vy?

Přihlášení do diskuze

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Martínková Alena06.02. 2014 14:03:52
O příšerné výběrčí budce a závorách už byly popsány stohy papíru, a jak vidím, tak úplně zbytečně! Nechápu proč nejsou parkovací automaty nebo parkomaty - jako třeba v Dobříši. Stávající systém je naprosto nekontrolovatelný - spoustu aut vyjede Trojankou, denně spoustu aut v protisměru Nádražní a nebo po 18.hodině bez placení - nejdou proto zkontrolavat vydané a zaplacené lístky. Podle mého názoru toto nahrává úniku peněz. U parkovacích automatů je vše jasně dané a stačí párkrát kontrola Městskou policií, alespoň by byla vidět nějaká její činnost.
Jaroslav Wasserbauer08.01. 2014 18:14:29
Nevidím důvod, proč by mělo být na náměstí tolik aut. Je to hlavně o pohodlnosti lidí, kteří jedou na náměstí pro každý rohlík a o víkendu si přes náměstí zkracují cestu.V některých městech je naopak na náměstí vjezd omezen a nikdo si nestěžuje. V Rakovníku je náměstí v 17.00 hod. liduprázdné a určitě to není o počtu aut. Jsem pro platební automaty na náměstí (3 stanoviště)a 2 závory na výjezdu bez budky.Protože by měli řidiči u závoty již zaplaceno, netvořily by se zde fronty.Plánovanou závoru ve Vysoké ulici bych posunul výše k Zelenému stromu a tím zpoplatnil část k Rabasově galerii.Ruku na srdce. Jsme v Čechách a na to jak obejít poplatek jsme experti.Například: zacouvat z náměstí do Nádražní ulice, zapnout varovná světla a procouvat se až na křižovatku. Nebo ještě originálnější: od finančního úřadu popojet k hospůdce pod Vysokou bránou, trochu více zakroutit volentech mezi sloupky a jste venku. Že to nejde? Budete se divit, ale jde.
Klára Fridrichová06.01. 2014 18:54:42
Je škoda, že systém parkovného se zavádí ve všech městech. Osobně si myslím, že by lidé více centrum navštěvovali a utráceli. V mnoha menších městech je parkovné spíše symbolické 5Kč za půl hodiny. 20Kč za hodinu je dost. Rozhodně než pobíhat po náměstí a hledat parkovací automat preferuji jedno placení na jednom místě a to výjezdu než jak mám vyzkoušeno na Kladně, zběsile zírat na hodinky, abych včas přihodila do automatu(nejlépe ve frontě u dětského lékaře) nebo mě ochránci v uniformě městské policie budou popotahovat a předvolávat za přečin přetažení parkovací doby. Parkovací automat nemá pracovní dobu a může fungovat nepřetržitě a stejně tak vám nikdo negarantuje, že nebudete stát ve frontě na lístek. Zlatá závora na náměstí.
Josef Čerych01.01. 2014 23:18:34
Myslím si, že automaty na peníze by byly asi nejjednodušším řešením. Vytáčí mne, když v případě pouhého průjezdu náměstím ve všední dny po mne výběrčí požaduje 10,- a to i přes to, když jí vysvětlím, že jsem na náměstí nemohl zaparkovat, jelikož tam nebylo místo a nehodlám couvat v jednosměrce. Také by stačilo mít v parkovném toleranci alespoň 5 minut a neplatit ihned po vjezdu na náměstí.Příjde mi to jako ubohé vydřidužství. Páni radní by se nad sebou mohli trošku zamyslet.Prostě já jsem pro parkovací automaty na náměstí a nad placením může mít kontrolu Městská policie. Stejně jako je to např. na Kladně.
Martina Vác hová Rudolfová22.12. 2013 15:50:01
Nechápu na co komisi. Ve všech městech jsou parkovací automaty a funguje to. Horší vybírání parkovného, než v Rakovníku na náměstí jsem nikde nezažila. Cítím to jako omezování osobní svobody a okrádání. Nutí totiž čekat někdy i ve velmi dlouhé fronrě, za kterou si ještě čekající zaplatí. Již několikrát se mi stalo, že jsem spěchala,abych nepřekročila parkovací limit, ovšem než na mě přišla řada, tak byl překročen a platba byla znatelně větší. Věřím, že pánům z radnice, že jde vybírat i solidnější cestou.
Honza Koutecký st.05.12. 2013 21:28:06
prosím vás proč komisi? to chcete dělat komisi na každou volovinu, když vám v Rakovníku lidi nadávaj už z principu. Voni si najdou jinou pitominu až tu budku u kostela odstraníte.
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena

Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.