Vedení města Rakovníka připravilo úpravu jednacího řádu pro jednání zastupitelstva. Hlasovat se o ní bude na schůzi 23. února. Nová norma má striktně vymezit počet i délku diskusních příspěvků zastupitelů i občanů města. Opozici se takový postup nelíbí a v případě odhlasování, chce dát věc k ústavnímu soudu. Viz Raport č. 6/2015.

Přihlášení do diskuze

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Jan Kaplet24.02. 2015 09:07:10
No to je právě ono pane Tupý, srazil jsem se :-))) Nicméně , odběhl jste od tématu a jak již jsem psal, respektuji Váš názor na úpravu jednacího řádu ale nesouhlasím s ním. A jelikož náš čas k tématu již vypršel, tak zase příště . A neberte se tak vážně, život je krásný. Howgh :-))
Jaromír Tupý24.02. 2015 08:48:45
pane Kaplet - mýlil jsem se, protože ono už je na Vaše léčení opravdu pozdě ! Až Vás pustí na vycházku bez dozoru, tak mi zase něco vtipného napiště.A v mezičase studujte češtinu. Vy sice víte, co G.Orwel v roce 1984 napsal, ale nevíte co je jméno a co příjmení. No a protože již nemáte žádné argumenty, tak jste začal s urážkami,což je pro Vás charakteristické. Znáte Werichovo "......srážka s blbcem .....) ?
Jan Kaplet23.02. 2015 20:49:36
No a jsme u toho pane "Tupý" , kde je ta Vaše demokracie , vždy jsem si myslel , že Vaše jméno je jenom jméno, ne není, jste to "Vy" i s tím tvrdým :-))))
Jaromír Tupý23.02. 2015 19:29:10
Pane Kaplet - psychiatrické léčebny mají provoz non stop,využijte jejich služby,zatím snad ještě není pozdě.
Jan Kaplet23.02. 2015 12:25:50
Když tedy nevíte co G.Orwell v r.1984 provedl tak už nesmíte diskutovat. Demokracie je "sviňa" pane "Tupý" . Raporte , prosím, zastavte další příspěvky pana Tupého, překročil již veškeré dané časové i obsahové limity. :-))
Petr Slanař23.02. 2015 07:43:27
Tak si to představte takto: Co kdyby Raport určil, že smíte napsat jen 2 řádky a pak dále v diskusi reagovat jen 1x.
Jaromír Tupý20.02. 2015 09:16:14
Jsem silně zaostalý, protože nevím,co americký spisovatel G.Orwell v roce 1984 "provedl" a čím v tom roce ldstvu prospěl,ale přesto budu tvrdit, že ten, kdo dodržuje zákony,čili kdo nezlobí, se jich nemusí bát.Ale vrátím se k tématu - časové omezení a omezení počtu vystoupení spolu silně souvisí, protože jinak se k projednávané věci přihlásí řečník několikrát a součet jeho pětiminutových proslovů se přemění v několik desítek minut "naplodného žvanění" ! Tomu má navrhovaný jednací řád zabránit.
Petr Slanař19.02. 2015 13:31:42
Na poslední argument, že kdo nězlobí, se nemusí bát se dá odvětit pouze: G. Orwell, 1984.
Opakuji, zkrátit dejme tomu ano, omezit počet nikdy.
Jaromír Tupý14.02. 2015 10:31:14
Každého zákona a jednotlivých paragrafů v něm se vždy nejvíce bojí ti, kteří předem počítají s tím, že ho nebudou dodržovat.Poctivý občan zůstává v klidu. Stejné platí i o vyhláškách města, stejné platí i v kauze "nový jednací řád zastupitelstva" . Připomínám nekonečné, nudné a stále dokola se opakující hloupé proslovy viceradního pana Koloce, který v minulosti opakovaně loboval za zrušení zákazu heren v Rakovníku a na jednání zastupitelstva si vodil majitele těchto heren. Nově navrhovaného Jednacího řádu se bojí pouze žvanilové !!
Zdeněk Nejdl12.02. 2015 22:39:00
Podle mého názoru není nutné zatím upravovat JŘ. Myslím si totiž, že poslední ZM proběhlo normálně a demokraticky. Nelze všechny situace, které mohou při jednání ZM nastat, popsat v jednacím řádu. Nelze vyloučit, že zastupitelé sami rozhodnou, že se při jednání od jednacího řádu odchýlí. Pokud je vedena ke zprávě diskuze, neměl by být zastupitel omezován v tom, aby například svůj dotaz rozšířil, aby reagoval na odpověď, aby vyjádřil veřejně svůj názor na příspěvky ostatních zastupitelů. Již dle platného JŘ může předsedající stanovit časový limit příspěvku občana. O odejmutí slova, případně o ukončení diskuze, vždy může hlasovat zastupitelstvo. Platný jednací řád umožňuje předsedajícímu dostatečně omezit diskuzi. Předsedající může odejmout slovo, pokud je ohrožen časový plán jednání, diskuze není věcná a diskutující se odchyluje od tématu a diskuze tak nevede ke konečnému rozhodnutí. Zastupitelé v odůvodněných případech jistě podpoří předsedajícího. Pokud by některý zastupitel nesouhlasil s ukončením diskuze, může předsedajícího vyzvat k tomu, aby se o ukončení diskuze hlasovalo. Toto právo má, podle mého názoru, každý zastupitel.
Petr Slanař12.02. 2015 11:04:50
S omezením délky příspěvku se dá souhlasit. S omezením počtu nikoliv, jak má třeba nařčený reagovat, případně něco upřesnit? Kdo nejde s námi, ať mlčí?
Jaromír Tupý11.02. 2015 09:28:52
Souhlasím-jsem téměř pravidelným návštěvníkem jednání zastupitelstva a tudíž svědkem toho, jak se někteří zastupitelé doslova vykecávají k projednávané věci, opakují se ve stejných větách, nejsou schopni se vyjádřit krátce a přitom jasně.Pět minut je dost dlouhá doba na to, aby zastupitel, který se na jednání připravil, svoje argumenty přednesl a také je vysvětlil.Z jednání se potom stává divadelní představení, které končí v pozdních večerních hodinách.Zkuste mluvit souvisle a srozumitelně pět minut-je to sakra dlouhých pět minut.
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena

Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.