Město Rakovník uvažuje o výstavbě nové sportovní haly vedle hřiště na Zátiší. Část veřejnosti se ale domnívá, že by bylo vhodnější převzít do majetku halu TJ TZ a následně investovat do jejího rozšíření, prodloužení a celkové rekonstrukce. Co si o tom myslíte?


Přihlášení do diskuze

 

Registrace | Zapomněli jste heslo?


Zuzana Ksirova22.03. 2018 09:51:37
Dobry den, take jsem pro rekonstrukci stavajici haly vedle plaveckeho bazenu. Duvodem je snadna dostupnost a udrzba budovy, ktera jinak bude casem problematicka. Rozhodne zadam o vypsani regulerni architektonicke souteze at uz by se stavela sportovni hala nova nebo opravovala a rozsirovala ta stavajici.
Věra Kšírová11.01. 2018 13:23:16
Moc se přimlouvánm za rekonstrukci původní sportovní haly. Má strategické umístění v centru města s výbornou dotupností. Umístění na zátiší bude vést ke zvýšení provozu přes město. Neudělejme stejnou chybu jako s uměleckou školou, kam vozí rodiče děti několikrát týdně autem.
Petr Slanař03.08. 2017 00:37:06
Paní Herinková, město do toho opravdu nemá co mluvit. Je vztah lékař-pacient a lékař-pronajímatel. S městem nic. Když mají lékaři špatnou dostupnost, tak na ně mohou tlačit jen jejich pacienti. A buď to lékařům bude stát zato a pronajmou si ordinaci jinou, nebo ne. Ale aby město soukromým doktorům platilo ordinace?! To ne! A jak by k tomu přišli ti ostatní, co si za svoje vybudovali lepší přístup? Přemlouvejte ty doktory, né město, které s tím nemůže a ani nesmí nic dělat. Anebo má město povolat milice a doktory povinně nahnat do nějakého OUNZu?
Marta Herinkova30.07. 2017 07:20:24
Pane Krobe, ať je budova kohokoliv, tak přeci lidé - obzvláště staří a nemocní, méně pohybliví - mají mít možnost se důstojně dostat k lékaři a je přeci zcela jedno, zda budovu vlastní Roučkovi,či Vágnerovi, či Nových atd., atd., ......,nechme to na MěÚ Rakovník, co s tím udělá, zda zajistí přemístění lékařů jinam - do jiné budovy /asi by se majitelé budovy sakra jinak snažili/, ev. do nově postavené budovy namísto nové haly nebo podobných zhovadilost.í, tady jde úplně o něco jiného,tj. umožnit důstojnou dopravu nemohoucích pacientů k lékaři, kteří jinde v Rakovníku nesídlí - lidé,včetně M.Kroba, prosím postavte se v budově polikliniky dole pod schodama, doufám, že se dočkáte toho, kdy jeden,dva lidé tlačí svého rodinného příslušníka,či známého, který má mnohdy jednu či dvě hole, zezadu do schodů!!??
Pane starosto MěÚ Rakovník,včera jsem vás viděla v Hypernově, vy běháte jak koloušek, tudíž se vás osobně tento problém netýká, ale to vás ve vaší funkci přeci neomlouvá. Prosím vás za všechny nemocné, mnohdy skoro nepohyblivé spoluobčany, udělejte už s tím něco.
Martin Krob17.07. 2017 17:21:32
A co s tím má podle vás město udělat? Jak psala paní mluvčí budova je soukromý majetek a těžko někdo může někomu nařizovat co by měl dělat se svým soukromým majetkem.
Marta Herinkova15.07. 2017 06:01:02
Paní A. Štulajterová,tisková mluvčí MěÚ Rakovník, před pár lety jsem byla pověřena jít s vnučkou /bylo jí asi 6 let/na kožní do OÚNZ Rakovník,vnučka se pod schodištěm zasekla a že doktorce nepůjde, musela jsem jí ke kožní lékařce vynést po schodišti v náručí, tak to byl tedy výkon, víte, ono v mém příp. šlo hlavně o to,abych vnučku neupustila na tom schodišti, zamyslete se vy všichni na MěÜ nad tím, včetně pana starosty, zda je to v nynější době vůbec možné??? Pacientům je úplně přeci jedno, kdo je majitelem budovy, tento problém by měl být snad v silách radních, něco s tím udělat, nebo se mýlím?
Jolana Brunnerová04.07. 2017 16:22:43
Dobrý den.Jak je možné ,že Raport neinformuje občany o tom ,že 29.6. v Rakovníku na náměstí za bílého dne kradli cikáni v trafice? Alespoň proto ,aby si dali ostatní obchodníci pozor. Nebo proto ,že to byli cikáni? To,že se kradlo v v prodejně ve Velké Bukové o tom se zmiňujete,kradli tam také tabákové výrobky.Možná ,že to byli stejní lumpové.
Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ Rakovník31.05. 2017 15:16:10
Dobrý den, paní Nová. Budova polikliniky v Tyršově ulici není a nikdy nebyla v majetku města. V současné době se jedná dle výpisu z katastru nemovitostí o majetek ve vlastnictví paní RNDr. Jaroslavy Roučkové, což si můžete prostřednictvím dálkového přístupu do katastru nemovitostí také sama ověřit. Město Rakovník nemůže investovat do správy a zhodnocování cizího majetku – jednalo by se o nezákonný postup. Vybudování výtahu a zvýšení komfortu občanů, kteří zde navštěvují lékaře, je tedy čistě na rozhodnutí majitelky budovy. S pozdravem A. Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ
Hedvika Nová29.05. 2017 03:40:18
Přimlouvám se velmi za výtah v budově OÚNZ na Tyršově náměstí v Rakovníku, pro upřesnění, je zde lékárna U lva. Je ostudné, když vidím, jak tam dopravují své nemocné příbuzné do schodů ve shora uved. budově. Stydím se za naše rakovnické představitele na MÚ Rakovník, kterým je zcela jedno, jak to vypadá při přesouvání pacientů za svým odborným lékařem. Vážení radní v Rakovníku, uvědomte si, že jednou budete rovněž staří nic jiného vám nepřeju než to, vysoukat se např. do 2.patra s dvěma berlemi.Podotýkám, že při výstupu po schodech může jít fakt o těžký úraz ev. i o život nemohoucího pacienta. Podotýkám, že v této budově je několik lékařů, kteří jinde v našem městě nejsou. Hlavně, že město přemýšlí nad novou halou,ale to základní tu chybí /výtah ev. jiná budova/a nikoho to nepohoršuje.
Petr Slanař12.05. 2017 16:52:47
Je to jasné, buď zachovat živé centrum, nebo možná ušetřit a mít tu problematickou ruinu. A k Jaroslavu Hamouzovi: Víte o tom, že už jsou lékaři soukromí? Komu z nich tedy chcete za peníze ostatních budovat ordinace? Nebo tam chcete plánovaně povinně sehnat všechny? Svoboda podnikání! Kdo má horší péči/přístup/prostředí/vybavení/chování atd, sám si způsobuje menší výdělky. A ještě k minulému K.O. v novinách, Josefu Maškovi - doufám, že to s tím Gottwaldem byl vtip, protože jinak......... ano, existují lidi bez paměti a bez mozku, ale tohle snad ...... i když kovaný komunista pořád považuje Stalina s Gottwaldem za božstvo.....
Jaroslav Hamouz22.04. 2017 05:23:18
Vážení radní, jděte se projít v 17 hod. po rakovnickém náměstí, pouze pár lidí zde zastihnete, kde je doba, kdy to na náměstí žilo? Proto jsem pro obnovení haly ve stávajících prostorách skoro v centru města, jinak tu budeme svědky chátrající stavby, jejíž likdvidace by stála tolik, co její nové postavení, tudíž městu zbydou miliony na opravu chodníků, silnic, na vybudování tolik potřebného obchvatu města, na který se minulí radní vykašlali a je to hrůza, co se děje hlavně na křižovatce poblíž KC v odpoledních hodinách, ale i jinde. Dále pak si páni radní všímejte, kde jsou zapotřebí investice, chodíte někdo z vás k lékařům do budovy na Tyršově náměstí, kde není výtah? Mnohdy jsem svědkem, jak lidé o holích nezvládají schody a příbuzní či známí je musí do schodů zezadu tlačit? To je fakt úroveň, vybudujte namísto nové haly nové "OÚNZ" s výtahem, o to velmi prosím za nemocné spoluobčany.
Honza Koutecký st.25.03. 2017 20:57:22
Aha, takže rada už přijala od Kauflandu nějaké prachy... tak tady už je umeteno. Jen aby se vám do toho někdo neopřel, to by pak znamenalo žalobu za zmařenou investici. A tihle červenoprdelníci se soudí rádi.
Honza Koutecký st.09.03. 2017 15:48:27
Jak může pan Samaš argumentovat tím, že změnil názor, a hlasoval pro přípojky sítí na Kaufland za podmínky.. "Chtěl jsem, a to mi slíbili, že vytvoří retenční nádrž na dešťovou vodu. Tu by pak využívali na splachování WC, mytí podlah, zalévání. To se podařilo. Mám slovo od pana Kořínka, že to tak bude."

Nechci panu Samašovi křivdit, ale nakládání s dešťovými vodami se řídí podle norem. První v pořadí je zasakování, pokud je vyloučeno v rámci hydrogeolog. posudku, pak přijde na řadu retenční nádrž a regulovaný odtok. Nemyslím si, že to je podmínka, která by mohla rozhodovat o změně v názoru v hlasování jestli ano nebo ne. Co za tím skutečně bylo ví jen on a zástupci investora...
Hedvika Nová11.02. 2017 21:48:34
Samozřejmě, že Sportovní halu opravit, protože mnoho lidí by se tam nahoru nevyhecovalo. Mnohdy chodili rodiče nebo matky s dětmi i za tmy z bazenu domů, ev. i na své děti jsem čekávala poblíž haly, nevím, zda bych někde nahoře nebyla dost vyplašená a asi bych ani nechtěla, aby se děti vlekly tak daleko, jak je to v případě mých dětí navštěvující ZUŠ /u 3 ZŠ Na Zátiší/.Je to hrůza, dojít takovou dálku, čekat tam a pak zase zpět i např. s dalším dítětem v kočárku. Každý nemá řidičák, toto je moje zkušenost a snad si vždycky si říkám, kdo tuto zhovadilost vymyslel, aby ZUŠ byla takhle daleko. Zlaté časy, když byla hudebka poblíž Jednoty, na Tyršově nám.v Rakovníku. Ale nejde jen o hudebku. Zamyslete se prosím nad tím, určitě větší část obyvatel Rakovníka bydlí někde v panelácích dole u potoka, V Jamce nebo Pod Nemocnicí atp.
Honza Koutecký st.03.02. 2017 15:30:40
Přesně, na Zátiší ať se raději věnují dostavbě obchvatu :)
« Starší příspěvky 1 2 Novější příspěvky »
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.