Vadí Vám, že nový místostarosta města Rakovníka Miroslav Samaš nemá v Rakovníku skutečné trvalé bydliště, ale je zde jen formálně přihlášen?

Přihlášení do diskuze

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Petr Korbel19.12. 2014 23:23:40
Cela tato diskuze, vcetne aktualniho deni kolem mistostarosty na tomto webu mi prijde vykonstruovaná.
Chapu, ze tento týdenik si za sve vice než dvacetilete pusobeni dokazal diky sestave, ktera ovladala radnici v minulych letech prijit v mnohem na sve.
Jen je treba si uvedomit, ze byvale vedeni jako Nejdl, Koloc a spol. se Vam nevrati (pokud vubec) drive nez za ctyri roky, tak proc strhavat pozornost na nekoho, kdo za tak kratkou dobu nedokazal nic za co by mohl byt verejne "linsovan".
Jde jen o snahu zapomenout a odvratit pozornost od kauz minuleho vedeni mesta jako je treba Tesco, Tatran a neposledni rade zakazky pro spolecnost Skanska o kterych se povida na kazdem rohu jen ne na Raportu?
Proc se zde nemohu zpetne o techto kauzach-verejnych zakazkach a jejich odmenovani pro byvale vedeni radnice docist?
Bylo snad vse tak kristalove ciste, ze by se zde nenasli ctenari?

Nechme toho, bohuzel v tomto state a jeho systemu se budou vzdy lide, u moci na dobu neurcitou, snazit pro sebe vytezit maximum jakymkoliv zpusobem, o prospech lidi jde vzdy az na druhem miste.

Zaverem, bych napsal, rad si zde treba za pul roku prectu o nejakem "selhani" soucasneho vedeni mesta a treba i srovnani s vedenim minulým, ale ted je vse jeste moc cerstve.

Jaromír Tupý19.12. 2014 10:04:08
pan Slanař jedním dechem- "papaláši si dělají co chtějí,morálku neuznávají,kritiku potírají,koryta se drží"-tak to je tedy výkon!!Vážený pane-šlo by to alespoň trochu konkretizovat? Vášnivou debatu o regulérnosti volby p.Samaše místostarostou na ustavujícím zasedání zavedl zastupitel p.Koloc, který byl od Vámi zmiňovaného koryta voliči minimálně na čtyři roky odstaven -toho jste myslel? Pak Vám dám velice rád za pravdu.Na novou radu mi Vaše příměry nějak nesedí.Přeji Vám hezký den a lepší náladu!!
Petr Slanař19.12. 2014 07:17:15
U ČSSD jsem to čekal, že ANO dostane do vedení města komunisty mne překvapilo. Ale je to tak, vládnou nám tři levicové strany. Takže papaláši si dělají co chtějí, morálku neuznávají, kritiku potírají, koryta se drží. Nebudu již dále o tomto tématu diskutovat, jsem hluboce zklamán přístupem vedení města.
Jaromír Tupý18.12. 2014 22:12:09
Plno starostí s odvoláváním se na znění zákona - "s křížkem po fůnuse" říká jedno přísloví. Zákon také uvádí, že stížnost na neplatnost volby lze podat do deseti dnů od vyhlášení výsledku voleb.Pane Slanaři - udělal jste to ? A pokud jste byl na posledním jednání zastupitelstva (???) tak jste jednoznačné a jasné vyjádření pana starosty jistě slyšel. Takže máte pravdu - je to jasné a jednoduché !
Petr Slanař15.12. 2014 13:34:55
Jestli se někdo pana Samaše bojí - nevím, neznám ho. Ale ať je jakýkoliv, nemá právo zde dělat zastupitele, to je fakt dle zákona. A zaráží mne postoj pana starosty, že nebude nic podnikat. Pakliže je zde důvodné podezření z porušování zákona, měl by minimálně vyzvat pana Samaše, aby se vyjádřil o svém bydlišti. Ten navíc veřejně přiznal, že zde nebydlí, tak jaké dokazování? Je to jasné a jednoduché. Nebo je správné tolerovat porušování pravidel?
Růžičková Veronika11.12. 2014 11:49:07
Růžičková Veronika11.12. 2014 11:06:53
Podle diskuze mi příjde že Pánové z opozice se něčeho bojí,že něco vypluje na povrch co by asi nemělo. :-)
Je důležité že lidé vkládají do Pana Samaše důvěru a pro Pana starostu a pro Rakovník pracuje prospěšně.
Přeji hezký den :-)
Jaromír Tupý28.11. 2014 10:02:56
pane Slanaři - na závěr jenom zopakuji svoji poslední větu v předchozímm mailu : " ......nejenom z toho důvodu panu Samašovi fandím a přeji si, aby jeho činnost v roli místostarosty byla pro Rakovník prospěšná. Více, než Vaše házení kamením" !! A dodávám "přeji Vám hezké dny".
Petr Slanař28.11. 2014 09:23:30
Takže tu nebydlí a zastupitelem by tedy neměl být, ale přiznal to, takže je to v pořádku? Absurdní. To je právě ta morálka, nejen pana Samaše, ale celé jeho strany, že nominují někoho, kdo by být nominován neměl.
Jaromír Tupý27.11. 2014 15:10:01
pan Samaš ve vztahu k morálce, o níž mluví p.Slanař, nic neporušil, ale naopak = NELHAL a přiznal, že v Rakovníku nebydlí. Mohl tvrdit opak a nikdo by mu nic nedokázal. Takže ho kamenujete z domělého porušení morálky absurdně za to, že jednal férově.Nejenom z tohoto důvodu mu fandím a přeji si, aby jeho činnost v roli místostarosty byla pro Rakovník prospěšná. Více, než Vaše házení kamením !!
Petr Slanař24.11. 2014 11:39:34
Nemorální. To je přený popis situace. Jestli to je právně povolené, neznamená, že je to v pořádku i morálně. A ohledně konstrukce p. Tupého: Jde o časový sled, volen měl být v případě, že tu již bydliště má a splňuje dané podmínky, ne že až po zvolení začal splňovat podmínky.
Jaromír Tupý23.11. 2014 10:23:53
citace zákona : "....trvalým bydlištěm je obvykle místo, kde má fyzická osoba byt, rodinu, kde bydlí nebo kde pracuje, není to ale podmínkou.". Pan Samaš má administrativně hlášené trvalé bydliště v Rakovníku a splňuje jednu z podmínek = pracuje v Rakovníku. Měl právo volit i být volen jako občan s trvalým bydlištěm v Rakovníku, po ustavujícím zasedání zastupitelstva mu bylo "hlasováním určeno " pracoviště v Rakovníku - tak o co jde ?
Jaromír Tupý21.11. 2014 09:29:57
Zikmund Winter také neměl v Rakovníku trvalé bydliště a udělal pro Rakovník a jeho popularitu daleko víc, než mnozí rakovničtí měšťané. Hlasy voličů v Rakovníku dali v posledních volbách hnutí ANO a jeho lídrovi důvěru, tak proč účelově zdůrazňovat formální chybu a zpochybňovat výsledek voleb !!!
Petr Slanař20.11. 2014 09:13:59
Samozřejmě mi to vadí, je to prostě podvod. Typicky levicové - ať volič mlčí, vrchnost je nedotknutelná a dělá si co chce, klientelismus, korytářství.
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena

Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.