Břežanský Kostitřas

BŘEŽANY (ref). Spousta cyklistů s jediným cílem. Užít si sobotní den a co nejlépe a nejrychleji zajet vytyčenou trasu. V tomto duchu se nesl 13. ročník oblíbeného cyklistického závodu Břežanský kostitřas. Díky tomu, že organizátoři připravili pro závodníky několik tras, mohli startovat děti, ženy i muži v různém věkovém rozmezí. Ti nejtrénovanější cyklisté si vyšlápli trasu, která čítala 58 kilometrů, o něco kratší měřila 35 kilometrů a pro rodiny s dětmi byla určena 20 kilometrů dlouhá trasa. „Původně byly v závodě jen dvě trasy. Poslední roky ale máme trasy tři. Přibyla 20 kilometrová pro rodiny s dětmi. Je to sice náročná cyklistika, ale dá se to zvládnout,“ řekl za organizátory Martin Sklenář. V Břežanech nechyběli ani cyklisté z rakovnického týmu Loko, kteří pravidelně zachovávají závodu svoji přízeň. Závodu se mohla zúčastnit také elektrokola a nejdelší trasy vedly až na Krakovec. Pro vítěze byly připraveny poháry, ale vyhrát mohl každý díky slosovatelné tombole, kam byli zařazeni všichni účastníci závodu. „Chceme odměnit hlavně děti. Motivovat je za to, že sebraly odvahu a závodu se zúčastnily.“ Po vyhlášení výsledků ale akce zdaleka nekončila. Za doprovodu muziky se účastníci závodu bavili v místní hospůdce až do večerních hodin.