2013-39_gymnazium_01.jpg

 

Město i sál plný absolevntů

RAKOVNÍK (slv). Sobotní Rakovník doslova patřil absolventům Gymnázia Zikmunda Wintra v Rakovníku. Během oslav 180. výročí jejich „alma mater“ jste je mohli potkat při prohlídce školy, plné jich byly přilehlé restaurace i kulturní centrum. Oslavy vrcholily společenským večerem v kulturním centru.

Podle tváří v nabitém sále bylo jasné, že kdo v Rakovníku něco znamená, je právě absolventem této školy. Večer zahájila velkolepě kapela rakovnické ZUŠ Grippeds. V úvodních skladbách Hallelujah a Imagine People se spojila nejen se smyčcovým orchestrem ZUŠ, ale i pěveckým sborem gymnázia.

„Chytré knihy říkají, že člověk potká takové lidi, které si zaslouží. Já říkám, že jsem měla velké štěstí, že rakovnické gymnázium jsem dostala za odměnu. Dnešní den je příležitostí k zavzpomínání i zamyšlení. Historie gymnázia je skromným holdem všem profesorům a studentům, kteří jeho dějiny prožili,“ přivítala přítomné nová ředitelka Zdeňka Voráčková.

Pak už se slova ujala moderátorka TV Nova Marcela Škábová. Marcela je také absolventkou školy a večer pod její moderátorskou „taktovkou“ jen košatěl. Jakmile se hudební produkce ujala kapela Ideal Band byla už zábava v plném proudu a doslova celý sál na nohou.

Během večera jsme současnou ředitelku školy požádali o zhodnocení průběhu slavností. „Davy absolventů proudili na gynázium už od samého rána a musím říci, že každé setkání s nimi bylo velice příjemné. Jsem vděčná svým kolegům i studentům za to, jak se jich ujali. Někteří absolventi nám vyprávěli své historky ze života, z čehož chce kolega Waldhauser vytvořit dokument,“ zhodnotila Zdeňka Voráčková. V závěru připojila poděkování i svému předchůdci řediteli Luďku Štíbrovi. Ten se podle ní velkou měrou zasadil na úspěšném uspořádání oslav.

Další fota k článku

  • Klikněte pro zobrazení originálu
  • Klikněte pro zobrazení originálu
  • Klikněte pro zobrazení originálu
  • Klikněte pro zobrazení originálu
  • Klikněte pro zobrazení originálu
  • Klikněte pro zobrazení originálu
  • Klikněte pro zobrazení originálu
  • Klikněte pro zobrazení originálu
Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.