2017-33_rousinov1.jpg

 

Devatenáctý ROUS

ROUSÍNOV (lep). Po celý uplynulý týden žila stodola u Faflíků řemeslnými kurzy Rous. Děti i dospělí si tu každý den odpoledne mohli vyzkoušet, jak se pracuje s keramikou, slámou, korálky, fimo či VYVO hmotou a pedigem. Pro větší kluky tu byl i řezbář, s nímž si mohli vyrobit krmítka pro ptáky. Ti, kdo na kurzy jezdí pravidelně, si jistě pamatují malování na vajíčka, které však letos nahradily kameny, standardem pak již bylo malování na hedvábí, plátěné tašky či na polštářky. K dispozici však byla i již poměrně náročnější technika – výroba vinutých perel. „Používají se tyčky ze skla a je to řemeslo, takže v rámci jednoho odpoledne to v podstatě naučit nejde, ale děti byly poměrně šikovné, takže si to alespoň vyzkoušely,“ říká Šárka Rooya. Letošní novinkou, s níž zavítala Lucie Auerswaldová Babák, byla i výroba trojrozměrných drátěných objektů.

Další fota k článku

  • Klikněte pro zobrazení originálu
  • Klikněte pro zobrazení originálu
  • Klikněte pro zobrazení originálu
  • Klikněte pro zobrazení originálu
Anketa
Město Rakovník uvažuje o výstavbě nové sportovní haly vedle hřiště na Zátiší. Část veřejnosti se ale domnívá, že by bylo vhodnější převzít do majetku halu TJ TZ a následně investovat do jejího rozšíření, prodloužení a celkové rekonstrukce. Co si o tom myslíte?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.